Co wyróżnia dzisiejszych kurierów?

Co wyróżnia dzisiejszych kurierów?
Oceń!


Sprawdź, co wyróżnia najlepsze firmy kurierskie!

Zakupy online stają się dziś powszechnością. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla mieszkańców dużych miast, małych miasteczek oraz sprzedawców czy producentów. Proporcjonalnie do popytu rośnie liczba firm świadczących usługi kurierskie, które różnią się zarówno ceną jak i jakością. Jakie czynniki decydują o wyborze danej firmy kurierskiej przez konsumentów?

Zakupy online – korzystnie dla wszystkich

Robienie zakupów przez internet to popularne i wygodne rozwiązanie. Mieszkańcy dużych aglomeracji nie muszą tracić czasu na dojazd do ulubionego sklepu po drugiej stronie miasta, a ci z mniejszych miejscowości mogą kupić wszystko, czego potrzebują bez konieczności organizowania „wycieczki” do centrum oddalonego niekiedy o kilka miast czy wsi. Polacy ostatnimi czasy pokochali surfować po sieci. Chętnie kupujemy odzież, kosmetyki, elektronikę, sprzęt RTV AGD, a także produkty spożywcze.

Z drugiej strony, dostarczanie produktów jest także wygodnym rozwiązaniem dla sprzedawców czy producentów. Nie muszą oni bowiem zakładać sklepu stacjonarnego, czyli wynajmować lokalu, rekrutować sprzedawców, nabywać wyposażenia, by sprzedawać regularnie swój towar. Oszczędność jest więc niekwestionowana.

Popyt na kurierów

Rosnąca ilość zakupów w sieci, a także nieustająca moda na wysyłanie paczek dla rodziny czy przyjaciół spowodowały wzrost  rynku dostawczego. Branża kurierska kwitnie i nic nie zapowiada, by miało to ulec zmianie. Coraz częściej, kupując produkty online, mamy do wyboru kilka możliwości dostawy naszego zamówienia. Wiele osób sugeruje się wyłącznie ceną. Świadomy konsument bierze jednak pod uwagę również inne przesłanki – np. czas dostawy lub gwarancję jakości realizowanej usługi.

Wysoki poziom konkurencyjności na rynku sprawił, że zwykłe dostarczenie paczki w terminie to czasem zbyt mało dla wymagającego klienta. Coraz częściej cenimy ponadto dodatkowe atuty firm, które świadczą o doświadczeniu, posiadanych kompetencjach oraz zasięgu działalności.

Wyróżniki firm kurierskich

Wiele firm świadczących usługi kurierskie cechuje nie tylko cena, ale także jakość oferowanych usług i terminowość. Przykładową firmą, która ceni sobie wartości dodane jest Green Speed. Realizuje ona przewóz przesyłek, transport gabarytowy, paletowy oraz niestandardowe zlecenia, a także przeprowadzki na terenie Unii Europejskiej. Na stronie internetowej Green Speed Express greenspeed.com.pl można znaleźć następujące wyróżniki:

  • pasja do pracy,
  • zadowolenie klienta priorytetem firmy,
  • merytoryczne opinie klientów są cenne w oczach firmy,
  • bezpieczeństwo przewozu paczek,
  • ciągłe podnoszenie standardów usług,
  • brak ograniczeń co do wagi czy wielkości wysyłki,
  • doświadczenie kierowców,
  • gotowość do wykonywania nawet bardzo wymagających zleceń,
  • wprowadzenie efektywnego systemu informowania o dostawach i odbiorach,
  • obsługa ponad trzydziestu krajów Europy.

Green Speed określa się jako „kurier dla wymagających”, nie bez przyczyny więc wskazuje pasję, wysokie standardy oraz gotowość do różnorodnych zleceń jako istotne wyróżniki swojej marki. Wraz z rosnącą konkurencją oraz nieustępliwymi wymaganiami klientów, musi rosnąć jakość usług oferowanych przez kurierów.