Dlaczego Twój sklep internetowy potrzebuje systemu śledzenia przesyłek?

Dlaczego Twój sklep internetowy potrzebuje systemu śledzenia przesyłek?
Oceń!


Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że śledzenie przesyłek na każdym etapie realizacji złożonego zlecenia ma ogromne znaczenie. W przypadku sklepów internetowych jest dokładnie tak samo. Korzystanie z systemu pozwala na o wiele lepsze śledzenie przesyłek niż ograniczanie się jedynie do zeskanowania jej przy załadunku po opuszczeniu magazynu i w kolejnym punkcie podróży. Jest to użyteczna usługa zarówno dla pracowników, jak i odbiorców, czyli dla sprzedawców i kupujących.

System śledzenia przesyłki – dlaczego każdy sklep internetowy powinien z niego korzystać?

Dzięki zautomatyzowanym systemom śledzenia przesyłek, proces ten jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Każdy z klientów może sprawdzić, kiedy dokładnie jego przesyłka została zarejestrowana, dostarczona do magazynu, odebrana przez kuriera i doręczona. Niezaprzeczalną zaletą takiego innowacyjnego rozwiązania jest to, że można liczyć na znacznie większe bezpieczeństwo i pewność, że nasze produkt z naszego zamówienia nie zniknie z niewyjaśnianych przyczyn. Jako klienci będziemy doskonale wiedzieli, na którym etapie zatrzymała się realizacja naszego zamówienia. Wystarczy mieć numer nadania paczki, po czym wpisać go na stronie głównej przewoźnika, a po naciśnięciu przycisku szukania uzyskamy całą historię realizowanego zamówienia. Chodzi tutaj o dane o przesyłce w postaci daty i godziny przyjęcia/zarejestrowania/odebrania przez przewoźnika/przekazania do transportu/dostarczenia do magazynu czy odbiorcy paczki.

Dawniej nadawane paczki z głównej bazy znikały na cały okres transportu i trzeba było czekać na informacje o procesie realizacji zamówienia aż do ponownego zeskanowania ich w punkcie odbioru. Było to kłopotliwe zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących. Dzięki systemowi śledzenia przesyłek można na bieżąco sprawdzać postępy w wysyłce i otrzymywać informacje o każdej zmianie dotyczącej położenia przesyłek. Taki ciągły monitoring paczek pozwala na podjęcie szybkich kroków w razie wystąpienia awarii sprzętu czy też innych problemów na trasie. Monitorowanie paczek przekłada się również na wzrost wydajność pracy i uzyskanie lepszych wyników przez firmę. Jest to nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego. Tym bardziej, że klienci mają coraz większe wymagania i firma powinna dołożyć wszelkich starań, aby spełnić potrzeby konsumentów. Możliwość śledzenia przesyłek dotyczy zarówno paczek krajowych, jak i tych zagranicznych. Usługa ta jest skutecznym zabezpieczeniem przed zgubieniem paczki, co wiązałoby się wówczas z wieloma nieprzyjemnościami i niezadowoleniem klientów.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią odzieży M-moda.