Dlaczego warto postawić na przyczepę BDF?

Dlaczego warto postawić na przyczepę BDF?
Oceń!


Systemy BDF są coraz powszechniej wykorzystywane w przedsiębiorstwach logistycznych. To prosty sposób na to, aby zminimalizować ponoszone koszty. Należy zaznaczyć, że wdrożenie go do przedsiębiorstwa nie generuje dużej ilości formalności. To innowacyjne rozwiązanie, które generuje wiele istotnych zalet.

Lepsza organizacja łańcucha dostaw

W standardowych pojazdach dwuosiowych przyczepa stanowi integralną część nadwozia. Są to elementy, które występują wyłącznie razem. Zupełnie inaczej jest w przypadku systemu BDF. Mamy tutaj do czynienia z wymiennymi nadwoziami, co pozwala zoptymalizować łańcuch dostaw. Opisywana konstrukcja jest szczególnie doceniana przez przedsiębiorstwa, które posiadają ograniczoną flotę pojazdów. Tutaj liczy się maksymalne wykorzystanie posiadanych samochodów. Tylko wtedy procesy logistyczne będą przebiegać zgodnie z ustalonymi założeniami. Na uwagę zasługuje fakt, że wymienna przyczepa BDF pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Rozładunek oraz załadunek towarów będzie przebiegać o wiele szybciej, niż dotychczas. Przyczepa może zostać pozostawiona w dowolnym miejscu. Samochód może wyruszyć w dalszą trasę po zamontowaniu załadowanej wcześniej przyczepy. Kierowca nie musi czekać na ponowny załadunek, co niesie za sobą oszczędność nawet kilkunastu godzin.

Wysoki komfort eksploatacji

Niewątpliwą zaletą systemów BDF jest fakt, że zapewniają one podwyższony komfort eksploatacji. Trzeba wiedzieć, że klient może samodzielnie określić dogodny termin rozładunku. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy kierowca pojazdu musi czekać na wyładowanie towarów. Jest to więc opcja wygodna dla obu stron. Możemy uniknąć kłopotliwych przestojów, które jak wiadomo stanowią spore obciążenie finansowe. Opisywane systemy przewidują zwykle cztery nadwozia wymienne na jeden zestaw. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby było ich więcej. Wszystko zależy od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Na uwagę zasługują również relatywnie niskie koszty eksploatacyjne, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.