Jak zaciągnąć pożyczkę?

Jak zaciągnąć pożyczkę?
Oceń!


Problemy finansowe czy nagłe wydatki mogą dotknąć każdego z nas. Często pierwsze, co w takiej sytuacji przychodzi nam do głowy, to zaciągnięcie pożyczki. Jednak osoby, które jeszcze nigdy tego nie robiły, mogą czuć się niepewnie i mieć obawy. Jak więc zaciągnąć pożyczkę i zrobić to bezpiecznie?

Najpierw szukamy oferty

 

Szybka pożyczka, pieniądze od zaraz – krzyczą setki ofert firm pożyczkowych. Niełatwo wybrać tą najlepszą. Do szukania ofert najlepszej wykorzystać internet. W jednym miejscu są tutaj wszystkie możliwe oferty. Można skorzystać nawet z porównywarek, gdzie nie tylko szybko znajdziemy ofertę, ale też możemy obliczyć w specjalnym kalkulatorze przewidywaną wysokość rat. Szukając ofert należy zwracać uwagę nie tylko na kwotę i termin spłaty, ale przede wszystkim na koszty. Istotne jest nie tylko oprocentowanie, ale też inne, dodatkowe koszty, takie jak prowizje, ubezpieczenia. Rodzaj zabezpieczenia także jest bardzo istotny. Może to być weksel albo rzecz dana pod zastaw. Nie tylko banki, ale i firmy pożyczkowe chcą wiedzieć, czy dany klient będzie w stanie spłacić terminowo swoje zobowiązanie.

Zaciągamy pożyczkę

Kiedy wybierzemy już konkretną ofertę, wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę. W tym celu trzeba albo wybrać się osobiście do siedziby firmy, skontaktować się telefonicznie, lub zarejestrować na stronie internetowej firmy pożyczkowej. Wystarczy jedynie podać swoje dane osobowe z dowodu osobistego, numer konta, dochody i złożyć wniosek. Weryfikacja przebiega zwykle bardzo szybko. Firmy pożyczkowe mają specjalne systemy, dzięki którym weryfikują konto klienta i sprawdzają go w bazach dłużników oceniając jego zdolność kredytową. W przypadku pożyczki zaciąganej przez internet wszystko trwa zaledwie kilkanaście minut. Już po takim czasie można mieć pieniądze na koncie. Tak szybka pożyczka naprawdę potrafi uratować człowieka w trudnej sytuacji. Jeśli ktoś nie  korzysta z internetu i nie ma konta bankowego, może zamówić pożyczkę z dostawą do domu. Wtedy przychodzi przedstawiciel firmy z pieniędzmi i umową do podpisu. Najważniejsze jest w tym momencie dokładne przeczytanie umowy przed podpisaniem. Pieniądze można też odebrać osobiście w firmie pożyczkowej lub na poczcie. Taka opcja jest wręcz jedyną możliwą dla osób, które mają konto zajęte przez komornika.

Zaciągamy, a później spłacamy

Szybka pożyczka jest nie tylko szybka do zaciągnięcia, ale też do spłacenia. Pamiętajmy o terminowej spłacie rat, inaczej kwota zacznie szybko rosnąć od naliczanych odsetek.