Krótkoterminowy wynajem samochodów – kiedy jest polecany?

Krótkoterminowy wynajem samochodów – kiedy jest polecany?
Oceń!

Podejmując decyzję o wypożyczeniu samochodu, kierowca ma zwykle do wyboru różne podstawowe warianty czasowe. Poza wynajmem długoterminowym, na szczególną uwagę zasługuje wynajem krótkoterminowy. Rozwiązanie to cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ pozwala na niezobowiązujące użytkowanie pojazdu przez okres do jednego miesiąca.

Koszty wynajmu krótkoterminowego

Na cenę krótkoterminowego wynajmu samochodu składa się kilka czynników. Poza modelem auta, znaczenie ma przede wszystkim czas, na jaki pojazd jest wypożyczany. W zależności od warunków umowy, okres nawiązanej współpracy wynosi najczęściej od jednego do trzydziestu dni. Najniższa stawka dobowa to przeważnie kilkadziesiąt złotych. Dzienny koszt eksploatacji auta zmniejsza się wraz z przedłużeniem okresu użytkowania. Znaczenie ma także klasa pojazdu, od której zależy wysokość kaucji.

Limit kilometrów

Podpisując z wypożyczalnią umowę o krótkoterminowy wynajem auta, klient zobowiązuje się do przestrzegania ustalonego limitu kilometrów. Za jego przekroczenie trzeba zwykle ponieść dodatkową opłatę. Ograniczenie ustalane jest na podstawie klasy wybranego samochodu. Im mniej luksusowy pojazd, tym zazwyczaj limit kilometrów jest niższy. W dziedzinie usługi takiej, jak wynajem samochodów Gdańsk oferuje nowoczesne auta w każdym standardzie. Średnia stawka dzienna jest zwykle bardziej opłacalna w przypadku pojazdów prestiżowych.

Wynajem krótkoterminowy – kiedy?

Wynajem auta na okres czasu poniżej trzydziestu dni może być przydać częściej, niż mogłoby się wydawać. Z takiej usługi zwykle korzystają kierowcy, którzy potrzebują środka transportu na stosunkowo krótki wyjazd. Dotyczy to także przedsiębiorców, wyruszających na kilkudniowe spotkania biznesowe. Krótkoterminowy wynajem samochodu przydaje się także pracownikom sezonowym oraz osobom prywatnym, np. w celu zorganizowania przejazdu z lotniska czy dworca. Auto można ponadto wynająć, gdy chwilowej awarii ulegnie własny pojazd klienta. Wypożyczony model może wówczas funkcjonować jako samochód zastępczy.