Lotnicze przesyłki ekspresowe – ratunek w przypadku problemów logistycznych

Lotnicze przesyłki ekspresowe – ratunek w przypadku problemów logistycznych
Oceń!


Można powiedzieć, że nasz świat kręci się coraz szybciej. A choć doba ma tyle samo godzin, my mamy coraz mniej czasu. Dynamika współczesnych usług musi mieć zawrotne tempo, aby nie tylko wyróżniły się one na rynku, ale przede wszystkim utrzymały i generowały profit. Tak właśnie jest w trudnej branży transportowej i logistycznej. Przesyłki krążą ekspresowo po całym świecie. Na terenie kraju szybkie dostawy to już nie kwestia dni, a wręcz godzin.

Klienci są coraz mniej cierpliwi, chcą mieć towar na już, tylko najlepsi przedsiębiorcy są w stanie nadążyć za tym niezwykłym tempem i spełnić oczekiwania. Form transportu jest wiele, ale żaden nie jest tak szybki jak lotniczy. Każdy znawca branży ma świadomość, że zdarzają się sytuacje nie do przewidzenia, które opóźniają dostawy przesyłek. Na to mogą wpłynąć awarie wynikające z błędu ludzkiego, problemy techniczne maszyn, systemów komputerowych i wiele innych. Jednak często nie możemy sobie na takie opóźnienie pozwolić, a istnieją również towary, których opóźnienie w transporcie może mieć bardzo negatywne skutki. We wszystkich tych przypadkach rozwiązaniem problemów logistycznych, kiedy czas nas goni, a nasze standardowe metody zawiodły lub są niewystarczające, są lotnicze przesyłki ekspresowe. Taki plan warto wprowadzić w życie w sytuacji krytycznej lub pojawienia się anomalii. Ekspresowe przesyłki krytyczne w sytuacjach awaryjnych mają ogromne znaczenie.

Lotnicze przesyłki ekspresowe – na czym polegają?

Spedycja lotnicza jest jedną z form dostawy towarów i dóbr. Usługa ta powstała głównie z myślą o przedsiębiorcach, którzy potrzebują szybkiego, niezawodnego transportu na terenie Europy i całego świata. Coraz więcej polskich firm oferuje usługi transportowe nie tylko na terenie starego kontynentu, ale także w odległe zakątki globu. Dystrybucja na skalę światową sięga Nowego Jorku, Hong Kongu, Johannesburga, Tokio. Wszelkie statystyki wskazują, że ta gałąź transportu bardzo szybko i prężnie się rozwija, jako oferująca najszybsze dostarczenie towaru w zakresie dostaw dalekosiężnych. Bez wątpienia samoloty na długich dystansach są w stanie zapewnić najszybszą i najbezpieczniejszą usługę. Ekspediowanie i obsługa tradycyjnych przesyłek są obecnie podstawą funkcjonowania każdej firmy. Zatrzymanie linii produkcyjnej i potrzeba sprowadzenia ważnej części zamiennej, dostawa ważnego elementu budowy, którego brak opóźnia ważną inwestycję, badania kliniczne, konieczność dostawy rzadkiego leku wymagają dostawy natychmiastowej. To właśnie ekspresowe i krytyczne przesyłki są rozwiązaniem, kiedy zaskoczy nas niepodziewanie, sytuacja nie pozwalająca na zwłokę. Dzięki samolotom świat stał się mniejszy i transport ważnej przesyłki na koniec świata to kwestia godzin.

Lotnicze przesyłki ekspresowe – najszybszy środek transportu

Pomimo konieczności przygotowania odpowiedniej dokumentacji, przejścia odprawy celnej i spełnienia odpowiednich przepisów transport lotniczy bez wątpienia należy do najszybszych możliwych form. Samoloty pozwalają na dotarcie w dalekie zakątki w zaledwie kilku lub kilkunastu godzin, takiego rezultatu nie może dać żadna inna forma transportu. Trzeba przyznać, że jest on stosunkowo drogi, ale najskuteczniejszy i najszybszy, dlatego korzysta się z niego w wyjątkowych sytuacjach.

Transport towarów niebezpiecznych i szybko psujących się

Transport lotniczy zarezerwowany jest on głównie dla ładunków, które muszą jak najszybciej dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Zatem na pierwszym miejscu w spedycji lotniczej znajdują się materiały nietrwałe, szybko psujące się, towary delikatne, również wymagające specjalnych warunków. Samolotami podróżują na dalekich dystansach, także żywe zwierzęta. Z krytycznych przesyłek ekspresowych korzysta się często, kiedy od dostawy leku zależy ludzkie życie. Terapie medyczne, badania kliniczne wymagają błyskawicznych dostaw środków medycznych, które nierzadko mogą znajdować się po drugiej stronie naszego globu. Rzadki czy trudno dostępny specyfik może uratować ludzkie życie, ale tylko jeśli zostanie podany w odpowiednim czasie. W takich przypadkach time critical service są na wagę złota. Ładunki niebezpieczne z kategorii DGR/ADR/IMO są jedną z najbardziej problematycznych grup towarów do transportu. Spedycja tego typu przesyłek wiąże się z rygorystycznymi obostrzeniami i regulacją prawną, towar musi zostać odpowiednio zabezpieczony, a pracownicy powinni posiadać odpowiednie kwalifikacje.

Lotnicze przesyłki ekspresowe z RGW Express

Jeśli poszukujesz firmy, która wesprze Twój biznes w organizacji transportu, pomoże w kryzysowej sytuacji logistycznej z pewnością możesz zaufać RGW Express. Firma RGW Express z Warszawy założona została w 1990 roku i od tamtej pory zapewnia usługi logistyczne i spedycyjne na najwyższym poziomie. Specjalizuje się we wszystkich rodzajach przesyłek lotniczych i morskich zaczynając od standardowych konsolidacji kurierskich, poprzez fracht lotniczy, czartery samolotów, fracht morski (FCL i LCL), kurierów na pokładzie samolotów, kończąc na ekstremalnie pilnych przesyłkach z próbkami biomedycznymi oraz najszybszy handling na lotnisku w Warszawie. Ogromne doświadczenie w branży i jej znajomość pozwalają na kompleksowe świadczenie usług. Firma jako jedna z nielicznych świadczy usługi logistyczne przesyłek ekspresowych 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. To specjaliści w swojej dziedzinie, którym naprawdę możesz zaufać. Mając świadomość jak cenna jest Twoja przesyłka organizują dostawy w możliwie najkrótszym czasie, zapewnią czarter samolotów, dedykowane przewozy samochodowe i inne potrzebne formy transportu, tak aby pomóc w najtrudniejszej sytuacji. Dzięki temu, że RGW Express jest także licencjonowaną agencją celną możesz liczyć na znacznie szybszą odprawę towarów, która w krytycznej sytuacji może ratować życie. Profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, znający wszystkie przepisy, procedury i postępowania wskażą niezbędne do przygotowania dokumenty, co zdecydowanie przyspieszy proces w krytycznej sytuacji.