Podesty masztowe jako wsparcie w kompletacji towaru w centrach dystrybucyjnych

Podesty masztowe jako wsparcie w kompletacji towaru w centrach dystrybucyjnych
Oceń!


Produkcja towarów to jedno – stanowi ona początkowy etap w skomplikowanym procesie dostawy. Ów łańcuch nie może być kompletny bez wielu kolejnych kroków, z których jednym z najistotniejszych jest organizacja logistyczna mająca na celu magazynowanie oraz przekazywanie produktów do dalszej dystrybucji.

Centrum dystrybucyjne – ogólna charakterystyka

Poprawność wszelkich procesów dystrybucyjnych zależy od sprawnego centrum. Wydajne ośrodki charakteryzują się przestrzenią magazynową, która jest idealnie dostosowana do specyfiki produktów (np. w przypadku dystrybucji żywności niezbędnym elementem jest chłodnia). Do głównych zadań centrów dystrybucyjnych należą kolejno: przyjmowanie towarów, ich składowanie i przygotowywanie do wysyłki oraz konfekcjonowanie, w którego skład wchodzi m.in. pakowanie czy etykietowanie. Ostatnim etapem niniejszego łańcucha jest dalsza wysyłka.

Nowoczesne maszyny gwarancją efektywnego centrum dystrybucyjnego

Efektywnie działające centrum dystrybucyjne nie może obejść się bez nowoczesnych maszyn zapewniających jakościową i bezpieczną pracę na wysokości i w trudnych warunkach. Jednym z najnowszych rozwiązań jest kompaktowy podnośnik magazynowy (https://www.riwal.com/poland/pl-pl/sale-new/products/5637191826s_jlg_dsp_m), który stanowi połączenie podestu ruchomego oraz wózka widłowego (dzięki specjalnej półce o udźwigu 100kg może przenosić bardzo ciężkie towary). Sprzęt tego typu dostępny jest  m.in. w RIWAL zarówno w opcji wynajmu długoterminowego, jak i na sprzedaż.

Podest masztowy – dlaczego warto?

Inną maszyną idealnie sprawdzającą się podczas pracy wewnątrz budynku jest podest masztowy, który stanowi nieocenione wsparcie w magazynach, halach logistycznych i produkcyjnych, a także sklepach wielkopowierzchniowych – https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/podesty-ruchome/podesty-masztowe.

Podnośniki masztowe dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom są stworzone do pracy w wąskich korytarzach czy pośród gęsto rozstawionych regałów. W skrócie – wszędzie tam, gdzie wymagana jest niezwykła precyzja. Pozostałe zalety? Zaliczyć do nich trzeba: duży zasięg roboczy, niebrudzące koła oraz napęd elektryczny zapewniający długi cykl pracy.

Podsumowując, podesty masztowe stanowią niezbędny element każdego centrum dystrybucyjnego, który sprawia, że łańcuch dostaw może funkcjonować zgodnie z procedurami – zarówno szybko, jak i bezpiecznie.