Przesyłanie instrumentów w kurierem – jak to zrobić?

Przesyłanie instrumentów w kurierem – jak to zrobić?
Oceń!


W paczce możemy wysłać praktycznie wszystko. W końcu w Internecie w sprzedaży są produkty o różnych rozmiarach, kształtach i ciężarze. Firmy kurierskie oferują szeroką gamę różnych opcji dostawy nawet najmniej popularnych przedmiotów. Oczywiście zgodnych z zasadami bezpieczeństwa. Do przedmiotów nietradycyjnych, odmiennych od standardowych paczek należą między innymi instrumenty. Jak więc je wysłać zgodnie ze wszystkimi zasadami, a do tego tanio? Dziś przedstawimy odpowiedni sposób na nadane gitary! Przesyłki kurierskie o różnych formach i kształtach nie musza być drogie.

Jak nadać przesyłkę kurierską z gitarą?

Cały proces nadawania paczki rozpoczynamy od znalezienia najlepszej oferty kuriera. Najlepiej wykorzystać w tym celu porównywarkę cen. Tani kurier, ale jednocześnie sprawdzony – takie połączenie ucieszy każdego. W wyszukiwarce należy podać wymiary oraz wagę naszego instrumentu. Nie musi być to idealne, ale pamiętajmy, aby zmieścić się w wyznaczonych granicach. Oprócz tego musimy zaznaczyć ważną rzecz. W odpowiedzi na pytanie, czy przesyłka jest standardowa zaznaczamy: nie. 

Czym jest przesyłka standardowa, a czym niestandardowa?

Przesyłka standardowa to tradycyjna paczka. Ma kształt kwadratowy lub prostokątny i jest z kartonu. Przesyłki kurierskie standardowe są zawsze tańsze od niestandardowych. Dlaczego? Te drugie to wszystkie paczki, które mają niewymiarowe kształty. Chodzi tu także o użycie innego opakowania, niż samo pudełko. Wszystkie zapakowane w folię strecz produkty trzeba oznaczyć jako przesyłki kurierskie niestandardowe. 

Jak przygotować gitarę do wysłania?

Gdy sprawdzimy już, który tani kurier jest dla nas najkorzystniejszy, możemy przejść do pakowania paczki. Ciężko znaleźć pudło na gitarę, dlatego najlepiej będzie zapakować ją z użyciem foli strecz i dodatkowego zabezpieczenia. Instrument powinniśmy owinąć gąbką lub innym miękkim, chroniącym przed zniszczeniem tworzywem. Teraz całość można obwiązać dość grubą warstwą streczu. Gdy już gitara jest gotowa do wysłania, możemy przejść do kolejnego kroku – zamów kuriera! 

Zamów kuriera online 

Z poziomu porównywarki kurierów możemy zamówić odbiór paczki. Podajemy istotne informacje, takie jak dane nadawcy oraz adresata. Ustalamy także datę odbioru przesyłki. Następnie drukujemy przygotowany list przewozowy i umieszczamy go w widocznym miejscu na paczce. Teraz czekamy na ustaloną datę i odbiór naszej przesyłki przez kuriera! Całość nie zajmie nam dłużej niż kilkanaście minut razem z pakowaniem. Z nadaniem przesyłki online poradzi sobie każdy z nas. Więc jeśli potrzebujesz wysłać instrument muzyczny – nic nie stoi Ci na przeszkodzie.

Oczywiście w serwisie mamy wiele innych opcji dotyczących naszej przesyłki, ale to jest podstawowa wersja jej nadania. Jeśli chcemy, możemy skorzystać z opcji dodatkowego ubezpieczenia lub przesyłki pobraniowej. Wszystko to także jest proste i intuicyjne. Zamów kuriera online i przekonaj się, jakie to łatwe i szybkie!

W przypadku dużych instrumentów najbezpieczniejsze będzie wysłanie ich na palecie: https://allekurier.pl/przesylki-paletowe