Śledzenie przesyłek DPD

  • Podaj nr przesyłki do śledzenia
    Nr przesyłki:

Informacje na temat tego, gdzie znajduje się obecnie nasza paczka znaleźć można w monitoringu DPD. Śledzenie paczek umożliwia podejrzenie, gdzie obecnie znajduje się nasza przesyłka, kiedy została nadana oraz w jakim terminie powinna być dostarczona. Kurier odbierając paczkę od nadawcy wprowadza ją do systemu, co natychmiast zostaje odnotowane i przekazane do trackingu DPD. Dlaczego warto korzystać z możliwości śledzenia przesyłek? Dlatego, że dokładnie wiemy w którym oddziale znajduje się nasza paczka oraz czy została już nadana. Funkcja trackingu przydaje się w szczególności wtedy, gdy oczekujemy pilnej dostawy przesyłki, co najczęściej ma miejsce, gdy zamawiamy prezenty na Święta Bożego Narodzenia.

Przesyłki w monitoringu sprawdzić można zupełnie za darmo, wystarczy w odpowiednim polu wpisać numer śledzenia widoczny na liście przewozowym, a po chwili otrzymamy informacje gdzie dokładnie znajduje się nasza paczka i czy znajduje się już w doręczeniu. Śledzenie przesyłek nie wymaga kontaktowania się z infolinią, wszystko sprawdzimy online. Firma kurierska DPD umożliwia śledzenie przesyłek (paczek i listów) na terenie całego świata, co oznacza że sprawdzimy nie tylko przesyłki krajowe, ale także zagraniczne i międzynarodowe.

Tracking DPD przesyłek krajowych i zagranicznych

Śledzenie przesyłek zagranicznych w DPD nie stwarza większych problemów. Mając zapisany tracking numer bez problemu zlokalizujemy przesyłkę międzynarodową na każdym krańcu świata. W przypadku śledzenia przesyłek zagranicznych mogą jednak pojawić się małe opóźnienia związane z wprowadzaniem danych do systemu czy też powiązane ściśle z prędkością łącza lub serwerem webklient. Warto jednak pamiętać, że zawsze do dyspozycji mamy kontakt z infolinią lub działem obsługi klienta. Śledzenie przesyłek krajowych przebiega sprawnie i bez komplikacji. Dane aktualizowane są w czasie rzeczywistym.

Monitoring listów i paczek

Monitoring DPD aktualizuje dane w czasie rzeczywistym, pozwalając na szybkie zlokalizowanie przesyłki. W przypadku, gdy posiadamy numer nadania, a system nie zwraca nam żadnych wyników najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z infolinią lub złożenie reklamacji. Można również udać się do oddziału DPD osobiście. Mając do dyspozycji monitoring paczek online, bez problemu sprawdzimy, czy dany kurier pracuje w sobotę i czy paczka została odebrana z oddziału. W przypadku, gdy nie wiemy gdzie jest paczka DPD, a mamy numer do kuriera warto się z nim bezpośrednio skontaktować w celu umówienia terminu odbioru przesyłki.

Jak sprawdzić gdzie jest paczka DPD?

Wiele osób zastanawia się jak sprawdzić, gdzie jest paczka lub list i co zrobić, gdy otrzymaliśmy numer śledzenia. Najprostszą metodą jest sprawdzenie lokalizacji przesyłki i listu za pomocą trackingu online, dostępnego powyżej. W szybki i bezpłatny sposób zlokalizujesz przesyłkę zarówno krajową jak i zagraniczną. System nie wymaga logowania się do strefy klienta. Warto pamiętać, że czas doręczenia paczki zależy zazwyczaj od opcji, jaka została wybrana podczas zamawiania kuriera DPD. Wszystkie dane na ten temat znajdują się w cenniku na stronie przewoźnika.