Śledzenie przesyłek Fedex

Monitorowanie przesyłek firmy kurierskiej Fedex nie wymaga rejestracji, ani logowania do systemu. W celu sprawdzenia, gdzie znajduje się przesyłka wystarczy podać w odpowiednim polu numer paczki zapisany na liście przewozowym. Informacje jakie otrzymamy to czas nadania paczki, czas przyjęcia przesyłki przez kuriera, czas dostarczenia przesyłki do oddziału oraz informację o planowanym czasie doręczenia paczki. Sprawdzenie przesyłki przy pomocy monitoringu pozwala zaoszczędzić czas i nie wymaga dzwonienia na infolinię. Fedex Polska umożliwia śledzenie przesyłki zupełnie za darmo.

Fedex Tracking – śledzenie przesyłki krajowej

Fedex oferuje zarówno przesyłki krajowe, jak i zagraniczne. W celu śledzenia przesyłki krajowej należy włączyć tracking (monitoring przesyłek) oraz wpisać numer nadania (tracking number). Firma kurierska Fedex w czasie rzeczywistym aktualizuje statusy przesyłek, co oznacza, że kilka chwil po odebraniu paczki przez kuriera informacja o tym fakcie pojawi się w monitoringu. To samo dotyczy zmiany wszystkich statusów, również tych o doręczeniu przesyłki czy dostarczeniu paczki do oddziału. W przypadku, gdy nie mamy pewności czy dane w monitoringu wyświetlają się poprawnie, możemy skorzystać z infolinii lub zadzwonić bezpośrednio do kuriera z zapytaniem, gdzie znajduje się paczka. Jeżeli przesyłka jakimś cudem do nas nie dotrze, możemy złożyć reklamację.

Monitorowanie przesyłek Fedex

Monitorowanie przesyłek nadanych za pomocą firmy kurierskiej Fedex to przydatna opcja zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Klienci indywidualni sprawdzają najczęściej gdzie jest paczka zamówiona ze sklepu online, zaś w biznesie śledzenie przesyłek Fedex wykorzystuje się do monitorowania wysłanych zamówień. Cały proces śledzenia paczek odbywa się online, bowiem tracking aktualizowany jest automatycznie. Status przesyłki sprawdzić można zatem o każdej godzinie dowolnego dnia tygodnia, również w soboty i niedziele. W biznesie wykorzystuje się narzędzie ułatwiające zarządzanie dużą ilością listów przewozowych, czyli Fedex Domestic Shipping.

Zamawianie kuriera Fedex

Kuriera Fedex zamówić można zarówno przez Internet, jak i telefonicznie. W przypadku zamówień złożonych za pomocą strony www, należy podać wymiary przesyłki, wagę i wybrać jedną z opcji dostawy. W zależności od tego, czy wybierzemy przesyłkę tradycyjną czy Fedex express, cena będzie się różnić. Wszystkie warianty cenowe uwzględnia cennik. Firma Fedex posiada pozytywne opinie wśród klientów.

Jak śledzić paczkę dostarczaną przez Fedex?

W tym celu najłatwiej wykorzystać Fedex Tracking. Monitoring przesyłek dostarczy wszystkich potrzebnych informacji o nadchodzącej paczce. Śledzenie przesyłek nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W celu śledzenia paczki, należy w powyższym monitoringu wpisać tzw. tracking number, czyli numer przesyłki służący do jej identyfikacji w systemie. Służy on również do lokalizowania paczki na terenie kraju, jak również za granicą.