Śledzenie przesyłek Inpost

Popularność paczkomatów Inpost rośnie praktycznie z każdym miesiącem i trudno jest się temu dziwić. Paczkomaty Inpost łączą w sobie wygodę, bezpieczeństwo i szybki czas dręczenia paczki. Dlaczego odbieranie paczek w paczkomatach jest wygodne? Większość punktów odbioru przesyłek czynnych jest 24/7, a więc nie ważne czy jest sobota, niedziela czy środek nocy – naszą przesyłkę odbierzemy o każdej porze, każdego dnia. Paczki umieszczone w paczkomacie są bezpieczne, a samo doręczanie przesyłek jest ekspresowe. Dużą popularnością wśród przesyłek cieszy się Allegro polecony Inpost, który dostarczany jest przy współpracy z Allegro po niższej cenie.

Inpost umożliwia śledzenie wszystkich przesyłek bez wyjątków. Tracking obsługuje zarówno listy prywatne jak i przesyłki sądowe. Dotyczy to również listów poleconych Inpost oraz paczek. Niezawodność paczkomatów potwierdzają również liczne opinie oraz niski współczynnik reklamacji. Inną kwestią jest nadawanie paczek, gdzie dokładnie musimy sprawdzić zarówno wymiary jak i maksymalną wagę paczki, którą chcemy nadać w Inpost.

Jakie przesyłki Inpost można śledzić?

Zakres przesyłek które można śledzić za pomocą trackingu Inpost jest spory, bowiem dotyczy wszystkich oferowanych przez firmę form doręczania przesyłek. Monitoring obejmuje zarówno tradycyjne paczki, jak i listy polecone (również listy sądowe). Przesyłki polecone odbiera się jednak nie w paczkomatach, a w punktach partnerskich, które dostępne są również na mapie oddziałów. W przypadku problemów z odbiorem paczki skorzystać można z pomocy telefonicznej infolinii, dostępnej przez całą dobę. Każda przesyłka Inpost jest rejestrowana, a więc nie ma mowy o jej zagubieniu. Jeżeli chcemy sprawdzić, gdzie jest przesyłka Inpost, wystarczy skorzystać z powyższej wyszukiwarki. Sprawdzanie przesyłek odbywa się bez logowania.

Śledzenie poleconych przesyłek sądowych Inpost

W panelu śledzenia bez problemu sprawdzimy, na jakim etapie dostarczania jest przesyłka sądowa Inpost. W przypadku tego typu przesyłek nie mamy często możliwości otrzymania od nadawcy nr przesyłki, co może utrudnić zlokalizowanie listu. Jeżeli jednak posiadamy numer przesyłki Inpost, bez problemu sprawdzimy jej aktualny status. Przesyłki sądowe, mimo iż można bez problemu śledzić, wymagają przy odbiorze podpisu, a więc wydawane są w specjalnych oddziałach. Niestety, po list z sądu należy wstawić się osobiście, bowiem nie może zostać on wydany na upoważnienie czy pełnomocnictwo. Jeżeli przesyłka nadana była pod nasz adres zamieszkania, lecz nie mogliśmy jej osobiście w danym momencie odebrać, doręczyciel zostawi awizo.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu Inpost?

Odbieranie paczek z paczkomatów Inpost jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie obsługi urządzeń komputerowych. Każdy paczkomat Inpost wyposażony jest w dotykowy ekran, na którym znajdują się dokładne instrukcje, jak odebrać paczkę z paczkomatu. Aby tego dokonać potrzebujemy wpisać na ekranie numer telefonu oraz kod z sms. Po wpisaniu tych danych otworzą się drzwiczki jednej z komór w paczkomacie.