Urządzenia dla logistyki – terminale mobilne

Urządzenia dla logistyki – terminale mobilne
5 (100%) głos[ów]

terminal-zebra-mc32n0
Funkcjonowanie dużego magazynu należącego do Poczty Polskiej czy dowolnej firmy kurierskiej, w czasach, w których ludzie tak chętnie korzystają z możliwości wysyłania różnych przesyłek, byłoby bardzo utrudnione, gdyby nie terminale mobilne.

Funkcjonowanie dużego magazynu należącego do Poczty Polskiej czy dowolnej firmy kurierskiej, w czasach, w których ludzie tak chętnie korzystają z możliwości wysyłania różnych przesyłek, byłoby bardzo utrudnione, gdyby nie terminale mobilne. To nowoczesne, wysoce wyspecjalizowane urządzenia dla logistyki, które zdecydowanie ułatwiają pracę w magazynach. Warto poznać je nieco bliżej.

Czym są terminale mobilne?

Wielu pyta, czym właściwie są terminale mobilne. Otóż niektórzy nazywają je komputerami przenośnymi. Może dlatego, że mają wiele funkcji i działają trochę, jak taki właśnie, mini komputer. Urządzenia te łączą w sobie funkcje skanera kodów kreskowych, terminala do zdalnego zarządzania danymi w terenie, a także telefonu i aparatu cyfrowego. Stąd ich zastosowanie może być bardzo szerokie. Ciekawe jest tu to, że terminale te służą do masowego zbierania informacji. Gromadzą dane na temat produktów i transakcji w magazynach. Nowoczesne urządzenia są odporne na kurz, pył czy działanie wody, a więc idealnie nadają się do zastosowania w zakresie magazynowania czy logistyki. Przy użyciu terminala można przede wszystkim po kodzie kreskowym sprawdzić, do kogo należy określona paczka. Właśnie dlatego są chętnie używane przez pracowników pocztowych i kurierów. 

terminal-zebra-mc45

Obszar zastosowania terminali

Obszary zastosowania terminali mobilnych w magazynach i poza nimi jest bardzo szeroki. Należy do nich zaliczyć kontrolę przyjęć i wydań w magazynach, a także kontrolę przesyłek kurierskich. Nie można pominąć tu również zbierania danych w procesach produkcyjnych czy zbierania zamówień. Kolejne obszary zastosowania tego urządzenia to inwentaryzacje i kontrole środków trwałych. 

Terminale magazynowe zwane też mobilnymi, mogą mieć bardzo różne funkcje, wszystko zależy od konkretnego modelu. Trzeba natomiast przyznać, że urządzenia te mocno ułatwiają pracę pracownikom magazynów na pocztach i w firmach kurierskich. Warto wobec tego poważnie przemyśleć kwestię zakupu i jak najszybciej podjąć właściwą decyzję.