Wysyłanie paczek z Kuriernet – 4 proste kroki

Przesyłki kurierski stają się rzeczą coraz bardziej powszechną w naszym życiu. W dobie internetu i dokonywania zakupów za pomocą sieci przyjazd kuriera nie jest już niczym nadzwyczajnym. Podobnie rzecz ma się z naszymi wizytami na poczcie. Wiele firm prowadzi swoją działalność w oparciu jedynie o sprzedaż wysyłkową. Wszystkie pozostałe choć część przesyłek wysyłają tym środkiem transportu. Ze względu na zróżnicowanie cen i zasad, jakimi kierują się kurierzy, warto sprawdzić narzędzie, które pomoże nam porównać ofertę największych przewoźników. Zamawiając przesyłkę za pośrednictwem Kuriernet, będziesz mógł wybrać między innymi:

  • rodzaj przesyłki
  • wymiary paczki
  • oferty kurierów współpracujących z Kuriernet
  • punkt nadania paczki

 

Wybierz rodzaj przesyłki

W zależności od tego jaki przedmiot chcemy wybrać nasza przesyłka może mieć inny kształt i wielkość. Na stronie Kuriernet możesz wybrać spośród trzech rodzajów przesyłek. Pierwszym z nich są koperty, czyli niewielkie opakowania na arkusze papieru. Najczęściej przesyłane są w nich dokumenty, faktury, czy rachunki, wymagające podpisu lub zatwierdzenia. Przesyłanie tego typu kopert kurierem może być dużo bezpieczniejsze i szybsze, niż za pośrednictwem tradycyjnych kanałów. Koperty mogą mieć dowolne rozmiary i wagę, w zależności od ilości dokumentów.

Drugim rodzajem przesyłek są paczki. Jest to chyba najbardziej charakterystyczny rodzaj przesyłki, który nierozerwalnie kojarzy się nam ze współczesnym kurierem. W paczkach możemy przesyłać dowolne przedmioty. Zaliczają się do nich zarówno niewielkie gadżety, jak i części samochodowe, czy sprzęt elektroniczny. Paczki mają mieć taki ciężar i wielkość, aby pracownik firmy spedycyjnej mógł swobodnie wziąć je ze sobą i zanieść wprost pod drzwi mieszkania, lub biura firmowego. 

Ostatnim rodzajem przesyłek, jakie można wybrać za pośrednictwem Kuriernet, są palety. Tym sposobem wyślesz przedmioty dużo cięższe i o większych rozmiarach, niż ma to miejsce w przypadku standardowych paczek. Palety muszą być dostarczone za pośrednictwem specjalnych samochodów, wyposażonych w wózki do przewożenia palet. Dzięki tej opcji możesz wysłać do swoich klientów części samochodowe, silniki, czy nawet meble. 

 

Wybieramy rozmiar przesyłki

Kolejnym krokiem po wyborze rodzaju przesyłki, jest odpowiednie opisanie jej wymiaru. Tutaj niezbędne będzie chociaż oględne zmierzenie paczki i poglądowe określenie jej wagi. W serwisie Kuriernet będziemy poproszeni o wpisanie długości przesyłki, jej szerokości oraz wysokości. Do zmierzenia przesyłki wystarczy taśma miernicza, lub metr krawiecki. Bardzo często koperty mają standardowe wymiary, dlatego szczegółowe mierzenie ich nie będzie potrzebne. W przypadku przesyłek przygotowanych na palecie, serwis podaje standardowe wymiary palety typu EURO. Taki nośnik ma osiemdziesiąt centymetrów szerokości i sto dwadzieścia centymetrów długości. Podczas podawania wysokości przesyłki wymiar należy podać w całości wraz z wysokością palety.

Następnym krokiem jest wpisanie w odpowiednią rubrykę wagi naszej paczki. W przypadku listu ta opcja nie jest wymagana, oczywiście jeżeli nie zamierzamy przesyłać w nich wyjątkowo ciężkich przedmiotów, mogących uszkodzić opakowanie. Wysyłając paczkę, lub paletę musimy podać orientacyjną wagę. W czasie wpisywania tego parametru zapewne uda się zauważyć, że różnica jednego kilograma nie wpływa znacząco na koszt przesyłki. Zatem jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto podać wagę odrobinę wyższą, aby uniknąć reklamacji i zwrotów.

 

Oferty kurierów współpracujących z Kuriernet

Wpisanie wymiarów paczki w odpowiednie rubryki skutkuje tym, że na stronie pojawią się propozycje cenowe od poszczególnych firm kurierskich. W ten sposób możesz porównać ich ceny i wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie. Jeśli Twoja przesyłka wysyłana jest jednorazowo, najlepiej sugerować się ceną i wybrać najniższą. Z biegiem czasu i zwiększeniem się ilości wysyłanych przesyłek, warto skorzystać z usług jednej z firm. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie promocji i zniżek na poszczególne usługi. Klikając w logo firmy kurierskiej z najbardziej satysfakcjonującą nas ofertą, przechodzimy do ostatniego kroku. W bocznym panelu znajdzie się koszyk zawierający nasze paczki i ich zsumowany koszt.

 

Wybieramy punkt nadania paczki

Nie zawsze odbiór przesyłki z siedziby firmy, czy mieszkania jest opcją najbardziej korzystną. Przyczyną tego może być termin, w jakim kurier dotrze do nas po przesyłkę, a także wyższy koszt takiej usługi. Dlatego możemy wybrać punkt nadania paczki spośród miejsc przygotowanych przez firmy kurierskie. Większe paczki i koperty z dokumentami najlepiej dostarczyć do centrum logistycznego, zlokalizowanego w pobliżu. Z kolei na mniejsze przesyłki sporo firm przygotowało specjalne paczkomaty w ruchliwych miejscach w centrum miasta. Warto dostarczyć tam pojedynczą przesyłkę w czasie spaceru lub zakupów. Każda firma posiada swoje punkty nadania paczek, a ofertę poszczególnych firm kurierskich można znaleźć na stronie serwisu Kuriernet.

undefined