Wysyłka za granicę – czy jest bardzo droga?

Wysyłka za granicę – czy jest bardzo droga?
Oceń!

Coraz więcej osób ma rodzinę czy znajomych poza granicami Polski. Gdy nadchodzą ich urodziny lub jakieś ważne wydarzenia, każdy szuka sposobu na przesłanie paczki. Również firmy posiadają klientów za granicą, a co za tym idzie, często zmagają się z problemem wyboru odpowiedniego przewoźnika. Wysyłka za granicę powinna być szybka, możliwie tania i zrealizowana kompleksowo.

Jak działa platforma do wysyłki paczek?

Jedną z największych platform do wysyłek paczek jest Sendit.pl. Cały proces polega na zamówieniu usług kurierskich bez wychodzenia z domu. W jednym systemie użytkownik ma dostęp do 7 najpopularniejszych przewoźników, takich jak: DPD, GLS, UPS, InPost, Poczta Polska, FedEx.

 

Usługi przewozowe są realizowane na zasadach:

  • door-to-door, czyli kurier odbiera paczkę z jednego miejsca i przewozi pod wskazany adres;
  • door-to-point, czyli kurier odbiera paczkę od nadawcy i dostarcza ją do wskazanego w liście przewozowym punktu odbioru;
  • point-to-point, gdy nadawca sam przynosi przesyłkę do wybranego przez siebie punktu odbioru, skąd odbierana jest przez kuriera i dostarczana do innego punktu odbiorczego, np. paczkomatu lub kiosku; punktów odbioru, gdzie wysłana z domu paczka, będzie gotowa do odbioru w wygodnym punkcie na mapie np. w paczkomacie lub kiosku.

 

Co ważne, istnieje możliwość wysyłki paczek za granicę do wybranych krajów, a wszelkie instrukcje, które podane są na stronie, pomagają w sprawnej wysyłce i odbiorze. Platforma oferuje również stałą możliwość monitorowania paczek i wiele innych przydatnych opcji.

Ile kosztuje wysyłka paczki za granicę?

Wysyłka paczek jest możliwa do takich krajów jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Litwa, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry czy Włochy. Ceny za przesyłkę zaczynają się już od 40,58 zł. Na finalną cenę składają się różne czynniki. Do najważniejszych z nich należą rozmiar i waga paczki. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia usług dodatkowych, takich jak ubezpieczenie, potwierdzenie doręczenia w formie papierowej lub elektronicznej czy zwrot przesyłki niedoręczonej. Za każdym razem czas tranzytu uzależniony jest od kraju przeznaczenia.